Tryskání, metalizace, protipožární a protikorozní nátěry

Tryskání

Tryskání (pískování) dle ČSN ISO 8504: otryskávání, zajišťujeme na montážích i ve stacionárních provozech vlastním i poskytnutým zařízením.

K dispozici máme 10 ks standardních 200 l tryskacích jednotek AIRBLAST a kompresory Atlas copco a Doosan (Ingersoll).

Jako otryskávací prostředek používáme ocelovou drť na dílenských provozech, na montážích nejčastěji strusky AMT a POLGRIT, případně křemičitý písek.

Tryskání

Pro kontrolu kvality provedeného otryskávání používáme:

 • normy ČSN ISO 8501-1 a -2 resp. jejich obrazové přílohy, pro stanovení stupně přípravy povrchu
 • komparátory drsnosti Rugotest No.3A a dle ČSN EN ISO 8503-1 a pásku TesTex dle ČSN EN ISO 8503-5 pro kontrolu drsnosti
 • samolepící pásku pro stanovení prachu dle ČSN ISO 8502-3

 


Žárové stříkání - metalizace

Žárové stříkání - metalizaci (šopování) dle ČSN EN ISO 2063-1 a 2 provádíme zinkem, hliníkem nebo nejčastěji směsným drátem Zn85Al15 tzv. Zinacorem 850.
K dispozici máme pro menší aplikace jak zařízení pro plynovou metalizaci (pistole AD3 společnosti EST+), kdy je drát taven pomocí plamene (kyslík - acetylén nebo kyslík-propan), tak zařízení pro elektro metalizaci Margarido M45 s dvěmi dráty o průměru 2,5 mm, kde je drát taven el.obloukem. Pro velké projekty disponujeme dvěma el. metalizačními stroji stroj Precision Arc 4,8 společnosti Thermion inc.).

Tato zařízení pracují s dvěma dráty o průměru 4,8 mm a jsou schopné dosáhnout výkonu cca 20 - 30 m2/hod (každé) v závislosti na velikosti konstrukce.

Všichni naši metalizéři mají osvědčení v souladu s normou ČSN EN ISO 14918. Pro kontrolu prací máme vlastního pracovníka s osvědčením ETSS - evropský specialista pro žárový nástřik.

metalizace stroj    metalizace certifikat

 

metalizace mostní konstrukce
metalizace mostní konstrukce

 


Protipožární nátěry

Ve spolupráci se špičkovými dodavateli hmot pro zvýšení požární odolnosti ocelových konstrukcí a projektanty jsme připraveni aplikovat (případně i navrhnout ) jakýkoli systém pro zvýšení požární odolnosti ocelových konstrukcí (včetně uhlovodíkového hoření) a to jak dílensky (Ostrava), tak na stavbách po celé Evropě.

 


Protikorozní nátěry

Protikorozní nátěry provádíme jak na stavbách tak přímo u výrobců ocelových konstrukcí na povrch připravený otryskáváním dle ČSN ISO 8504-2 nebo mechanickým čištěním dle ČSN ISO 8504-3. A to jak ručně - štětcem nebo válečkem tak airless nástřikem.

Ve spolupráci s řadou renomovaných výrobců nátěrových hmot jako jsou např. (ale nejen) :
Derisol, Hempel, Jotun, International, Rembrandtin, Sigma, Ameron, Tikkurila.
Vám navrhneme i realizujeme systém pro protikorozních ochranu ocelových konstrukcí do jakéhokoli prostředí.

Práce provádíme jak dílensky (ČR, Ostrava, Slovensko,Bratislava,Trnava, Komárno),tak kdekoli v Evropě (dosud jsme realizovali stavby v Německu, Nizozemí, Norsku, Švédsku a Polsku).

Pro řízení a kontrolu kvality provedených nátěrů a sledování klimatických podmínek máme k dispozici:

 • tým vlastních kvalifikovaných techniků.
 • všechny relevantní evropské normy pro oblast protikorozní ochrany ocelových konstrukcí a technologických zařízení a to vždy v platném znění.
 • české, slovenské, německé,norské předpisy pro protikorozní ochranu mostních silničních i železničních konstrukcí.
 • digitální teploměry - vlhkoměry Comet a elcometer s vyhodnocením odstupu rosného bodu od natíraného povrchu pro sledování klimatických podmínek během aplikací
 • měrky tzv. "hřebínky" pro měření mokrého nátěru
 • digitální tloušťkoměry povlaku Elcometer s možností záznamu a následného tisku naměřených parametrů povlaků pro techniky a bez možnosti záznamu pro vlastní kontrolu natěračů
 • odtrhoměry Elcometer a nože pro mřížkovou zkoušku pro kontrolu přilnavosti povlaku dle norem ČSN EN ISO 4624 resp. ČSN ISO 2409
 • Breslův test pro kontrolu "zasolení" povrchu dle normy EN ISO 8502-6.
 • porozimetr Elcometer pro detekci nenatřených míst a trhlin v nátěru na vodivých podkladech v souladu s normami ANSI/AWWA C 214-89, ANSI/AWWA C 214-91, ASTM G 6, ASTM D 5162, ASTM G 62-B, BS 1344-11, ISO 2746, JIS G-3491, JIS-G 3492, NACE RP 0274, NACE RP 0490-2001, NACE RP 0188-88.

 

Cerifikát pro Protikorozní nátěry Protikorozní nátěry 79 Protikorozní nátěry Protikorozní nátěry

Pro podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat...

© 2019 Colorspol